Všeobecné informace

                Pokud Vás láká klid a pohoda venkova, je Statek Sedlečko to pravé!                                             

Trochu historie

 Historie statku Sedlečko i Dvora Krutěnice sahá daleko do minulosti. Oba dvory vždy patřily pod panství Nalžovy, dnešní Nalžovské Hory, které se poprvé připomínají v pramenech roku 1380. Tehdy vesnici drželi Hrabiš a Jan z Paběnic. Následující staletí zaznamenala pak rychlé střídání majitelů, mezi nimiž byl nejvýznamnější zřejmě pan Vilém z Rožmberka, který panství koupil spolu s nedalekým hradem Rabí. Ve zdejší oblasti se těžily drahé kovy, konkrétně stříbro, což ale vedlo k vleklým sporům mezi Rožmberkem a místními pány o právo těžby. Posledním majitelem panství s modrou krví byl hrabě Edward Taafe, který však v roce 1937, v předvečer druhé světové války, emigroval s rodinou do Irska. Nalžovy od něj zakoupili bratři František a Karel Mullerovi, kteří se s chutí pustili do rozsáhlých oprav a rekonstrukcí hospodářských budov. Navázali na úspěšné a prosperující odvětví Taaffů - výrobu sýra s přírodní plísní.  Také založili " Nalžovské šlechtitelské podniky", kde byly vypěstovány speciální odrůdy žita a ovsa. Fungující hospodaření však narušila 2. světová válka, po níž se prosperující podnik již nepodařilo obnovit.

Další historické informace najdete na www.zameknalzovy.com, kde jsme čerpali i my.
Sedlečko dnes
     Statek Sedlečko se nachází cca 2 km od hlavního areálu Dvůr Krutěnice, na trase Sušice - Nalžovské Hory.

Areál statku má dvě části - užitkovou se stodolami, seníky a kravíny. V této části chováme hovězí dobytek plemene Limousin, který  dodáváme do naší hotelové restaurace. Tam díky tomu mohou hosté ocenit báječné hovězí speciality a především lahodné steaky.

Druhá část areálu nabízí našim hostům široké využití  jako je ubytování, svatby i s obřadem, setkání s rodinou, přáteli či firemní akce, možnost rybaření, každoroční pouť a podobně. Nachází se zde zrekonstruovaná Sýpka, vysvěcená kaplička Sv. Václava, dva prázdninové domky, luxusní Zámeček a rybník.  Celý areál, až na vyhrazená místa, je nekuřácký.

Ubytování v domcích je celoroční, včetně všech prázdnin a Silvestra.

Svatby je možné v areálu uspořádat v období bez sněhu.

V zimě pro Vás v Sedlečku rádi uspořádáme pravou českou zabijačku se vším, co k pořádné zabijačce patří -  hudba,  náležité občerstvení a výslužka.  Zabijačka je vhodná také jako forma teambuildingu, rodinné oslavy či setkání s kamarády.